Żeglarze zajęli 2. miejsce w Regatach na Zalewie Sokólskim

Krzysztof Łazarski – żeglarz z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych wraz ze swoją dwuosobową załogą stanął na podium zdobywając 2. miejsce w VI Regatach o Puchar Burmistrza Sokółki. Zawody żeglarskie odbyły  się w dniach 15-16 maja 2021 na Zalewie Sokólskim w klasie omega.

„Żeglowałem z Edyta Grzelak z Konstantynowa Łódzkiego i Lidią Kowal z Warszawy. W pierwszym dniu regat udało się rozegrać 6 wyścigów. W tym dniu wiatr wiał z siłą 2-4 w skali Beauforta. Ze względu na warunki akwenu był również bardzo zmienny co do kierunku. W drugim dniu regat odbył się tylko jeden wyścig, po czym wiatr całkowicie przestał wiać i regaty zostały zakończone. Załogantki spisywały się rewelacyjnie i biorąc pod uwagę, że był to nasz pierwszy start w tym składzie, a dla Edyty były to pierwsze regaty, na pewno drugie miejsce jest dużym sukcesem. Podziękowania należą się naszemu sponsorowi Hotelowi Robert’s Port ze Starych Sadów/k Mikołajek. Pierwsze miejsce zajęła załoga również z teamu naszego sponsora. Poza sportową rywalizacją w trakcie regat panowała niepowtarzalna niemal rodzinna atmosfera którą udaje się tworzyć organizatorom”

– relacjonuje sternik Krzysztof Łazarski.

A jakie są plany sekcji regatowej na tegoroczny sezon żeglarski?

Regaty były przetarciem przed Pucharem Polski Klasy Omega 2021. Planujemy jako załoga z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych wystartować w Teamie Ropert’s Port w całym cyklu Pucharu, który obejmuje sześć startów na terenie całego kraju. (https://www.klasaomega.pl/).  

Inna grupa żeglarzy zaprezentuje Pabianice podczas cyklu regat w klasie 470 o Puchar Polski Południowej „Masters”. Na zakończenie sezonu regatowcy z pabianickiego Klubu wystartują w Regatach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego – są to wyścigi jachtów żaglowych dla najlepszych załóg amatorskich regat sportowych rozgrywanych systemem pucharowym, których celem jest integrowanie środowiska żeglarskiego w Polsce, poprzez konfrontację najlepszych sterników i załóg oraz wyłonienie najlepszej amatorskiej załogi sezonu. Sponsorem tych regat będzie firma Hartmann. Sternikiem będzie Krzysztof Łazarski, który wystartuje wraz z klubową załogą: Beatą Studzińską i Piotrem Liczbińskim.

Krzysztof jest zwycięzcą ubiegłorocznej edycji ww. regat, dlatego liczymy za zakończenie sezonu z wielkim sportowym sukcesem.   Innymi sportowymi osiągnięciami Krzysztofa jest także tytuł Wicemistrza Polski Juniorów w klasie Laser w 1994 r., zwycięstwo Międzynarodowego Pucharu Juniorów w klasie Laser oraz przewodniczenie i bycie sternikiem jachtu w wygranych Mistrzostwach Polski Szkół Wyższych w Giżycku w 1999 r. Beata Studzińska i Piotr Liczbiński wielokrotnie startowali w Regatach w klasie 470. Beata w ubiegłym roku wraz z Sewerynem Morawcem zdobyli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej w Pucharze Polski Południowej MASTERS klasy 470.

Życzymy naszym regatowcom pomyślnych wiatrów i samych sukcesów!

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com