O nas

Jesteśmy organizacją skupiającą miłośników żeglarstwa głównie z Pabianic, Łodzi i okolic. Pływamy rekreacyjnie po wodach śródlądowych, morskich i oceanicznych, ale wśród nas są też pasjonaci żeglarstwa regatowego i sportów motorowodnych. Organizujemy rejsy oraz prowadzimy szkolenia żeglarskie i egzaminy na stopnie żeglarskie PZŻ i PZMw. Nie ważne czy jesteś doświadczonym żeglarzem, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportami wodnymi. Zapraszamy, podzielimy się z Tobą naszą pasją.

Posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego

od 6 lipca 2022 r.

Jako Klub jesteśmy członkiem Polskiego Związku Żeglarskiego.

Nasza działalność:

Strefa klubowicza

Składki członkowskie

ROK 2025uczeń/student do 26. roku życiapozostali
członek zwyczajny120 zł/rok240 zł/rok
wg uchwały Walnego Zebrania Członków Klubu z dn. 3 marca 2024 r.
ROK 2024uczeń/student do 26. roku życiapozostali
członek zwyczajny100 zł/rok200 zł/rok
wg uchwały Walnego Zebrania Członków Klubu z dn. 5 marca 2023 r.
ROK 2023uczeń/student do 25. roku życiapozostali
członek zwyczajny70 zł/rok140 zł/rok
ROK 2022uczeń/student do 25. roku życiapozostali
członek zwyczajny60 zł/rok120 zł/rok

Składki można wpłacić bezpośrednio w Klubie u Małgorzaty Rabiai lub przelewem na klubowe konto bankowe.

Konto bankowe

Pabianicki Klub Sportów Wodnych

ul. Grota Roweckiego 3, 95-200 Pabianice

43 1090 1304 0000 0001 4311 4670

W tytule prosimy wpisać: Składka za rok <…>, <imię i nazwisko>

Deklaracja członkowska

Jeśli chcesz dołączyć do naszej pabianickiej załogi wypełnij deklarację członkowską wraz z informacją RODO i dostarcz ją do Klubu!

Zarząd klubu

prezes
KRZYSZTOF GRZEGOREK

Od wielu lat pewną ręką steruje Klubem. Dzięki jego determinacji PKSW wciąż rozwija się i przyciąga nowych członków, a pabianickie żeglarstwo obecne jest na śródlądziu, morzach i oceanach. Zwolennik i propagator żeglarstwa morskiego wśród młodzieży- co roku odbywa rejsy morskie z uczniami pabianickich gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych, którzy wygrali organizowane przez PKSW konkursy wiedzy „Jestem THE BEST”.

wiceprezes
MACIEJ CINIEWSKI

Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, Maciek na pewno już stoi za Twoimi plecami! Taki już jest! W klubie aktywnie działa i w kuchni, i w szkutni, i w ośrodku w Nowym Duninowie. Spokój, optymizm, sumienność to jego atrybuty. Żywioły, które sobie upodobał to morze i wiatr, dlatego jako jeden z pierwszych osób już w grudniu zapisuje się na wakacyjne rejsy

skarbnik
DARIUSZ MASŁOWSKI

Każdą złotówkę ogląda ze wszystkich stron, dzięki czemu klubowy budżet jest zawsze dopięty i bezpieczny. Rzetelny, pełen doświadczenia i wiedzy! Świetny szkutnik i żeglarz, a oprócz tego także…youtuber. Darek prowadzi swój kanał „DaRec.1981” o tematyce żeglarskiej.

sekretarz
TOMASZ GRZEGOREK

Sam zastanawia się czemu właśnie on musi wykonywać papierkową pracę, ale wkłada w nią wiele serca. Precyzyjny i sumienny. Zawsze brakuje mu czasu, ale gdy tylko pojawia się możliwość chętnie aktywizyje się w klubie. Zawsze koordynuje i organizuje regaty na pabianickim Lewitynie. Zwolennik jachtów typu 470, choć nie rezygnuje z żeglugi na innych jednostkach. Jeśli tylko znajdzie chwilę, gotów jest w listopadzie zwodować łódkę i cieszyć się żeglarstwem.

bosman
JACEK DANKA

Bodaj najgłośniejszy członek naszego klubu (jak każdy bosman). Skarbnica wiedzy szkutniczej i ogólnożeglarskiej. Klub to jego drugi dom, dlatego nikogo nie dziwi, że Jacek jako pierwszy pojawia się na środowych spotkaniach czy zebraniach. Punktualny, zdyscyplinowany, pracowity, bezpośredni – nie owija w bawełnę. W wolnych chwilach dopieszcza swój drewniany jacht- Kliwra. Jego ulubionym akwenem jest Bałtyk. Rejs bez Jacka jest niemożliwy! Gdy Mazury były jeszcze enklawą ciszy i spokoju, tam właśnie można go było spotkać.

DOROTA BECHT

W klubie działa praktycznie na każdej płaszczyźnie. Nie straszne są dla niej robocze rękawice i te kuchenne. Jeśli tylko jest taka potrzeba szybko pojawia się czy to w siedzibie klubie czy w ośrodku w Duninowie. Dzielnie walczy przy remoncie jachtu “Mały”. Oprócz tego dba o nasz wizerunek medialny. Kontakt z prasą czy telewizją, prowadzenie strony internetowej oraz profilu Facebooka to jej główna działka! Wodę i wiatr uwielbia czy to na morzu czy na jeziorze!

MAŁGORZATA RABIAI

W naszym klubie nie ma chyba bardziej empatycznej osoby niż Gosia! Dzięki niej organizowane są wyjazdy osób niepełnosprawnych do ośrodka w Nowym Duninowie. Zawsze pomocna we wszelkich pracach klubowych. Pełna pozytywnej energii i pomysłów! Gosia również z otwartymi ramionami wita nowych członków klubu, prowadzi sumiennie klubową ewidencję oraz… delikatnie i subltelnie przypomina o składkach członkowskich. Zwolenniczka żeglugi śródlądowej, można ją spotkać na polskich szlakach pod pełnymi żaglami!

PIOTR LICZBIŃSKI

Szukacie “złotej rączki”? Oto on! Piotrek to przede wszystkim spec od elektroniki, ale na tym się nie kończy. Precyzyjny aż do przesady, już niejednokrotnie jego skrzynka z narzędziami przydała się czy to w Pabianicach czy w Nowym Duninowie! W naszym klubie dogląda ośrodek żeglarsko-rekreacyjny nad Zalewem Włocławskim.
Strategiczne pływanie na 470 oraz regatowe rywalizacje najbardziej go porywają!

PIOTR SŁOWIŃSKI

W jego towarzystwie nie da się mieć złego humoru! Żarty się go trzymają, a oprócz tego dobry fach! Niech Was nie zmyli jego wątła sylwetka, bo kryje ona wiele mocy i energii! W Klubie Piotrek pomocny jest wszędzie, szybko znajduje skuteczne rozwiązania problematycznych spraw.
Neptun jeszcze nie wezwał Piotrka na morze, ale śródlądowe wojaże nie są mu obce!

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com