Pabianice rozsławione przez żeglarzy!

Ahoj,
jest nam niezmiernie miło poinformować, że kończymy sezon żeglarski z wielkim, ogólnopolskim sukcesem. Uprzejmie prosimy o opublikowanie informacji o pabianickim sukcesie.

Załoga Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych zwyciężyła Regaty o Puchar Prezesa Polskiego Związku Żeglarskiego stając się jednocześnie najlepszą amatorską załogą sezonu 2021!

Nasz Klub reprezentowała załoga w składzie: Krzysztof Łazarski (sternik), Beata Studzińska, Piotr Liczbiński. Każda z osób ma na swoim wiele startów regatowych oraz znaczące, żeglarskie sukcesy.

Regaty odbyły się w ubiegły weekend (16-17 października) w Górkach Zachodnich w Narodowym Centrum Żeglarstwa AWFiS. Łączenie odbyło się 12 biegów startowych. Nasza załoga ciągle utrzymywała się na prowadzeniu, zajmując przemienne I, II i II miejsca. Pierwszego dnia żeglarze rywalizowali na wodach Zatoki Gdańskiej – tu zmierzyli się z warunkami zatokowymi – wysoka fala, mocny wiatr; w niedzielę na rozlewisku Martwej Wisły – tu warunki bardziej śródlądowe, zmienny wiatr, mniejsza fala. Warunki pogodowe nie były łatwe – wiatry z kierunku południowo-zachodniego o prędkości 10-12 węzłów, w szkwałach dochodząc do 18 węzłów. Zawody odbyły się na łódkach typu Jacht2020.

Do Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych trafił Puchar Prezesa PZŻ na dwa miesiące – jest on przejściowy. Później trafi do Warszawy, gdzie zostanie umieszczona tabliczka ze składem zwycięskiej drużyny.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych klubowych żeglarzy – to duży sukces wypracowany umiejętnościami, doświadczeniem i determinacją.

Wielkie podziękowania należą się sponsorowi naszego startu firmie Hartmann Polska, która pokryła koszty startu pabianickiej reprezentacji

Informacje oraz relacje z regat można znaleźć w wielu ogólnopolskich relacjach: profilu Polskiego Związku Żeglarskiego, Jacht 2020, Głos Warmii i Mazur.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com