Warsztaty z nawigacji tradycyjnej

Coraz częściej docierają do nas informacje o licznych zakłóceniach w odbiorze sygnałów systemu GPS na Bałtyku. Dla każdego sternika jest to poważny problem, ponieważ w czasach kiedy tak mocno ufamy nawigacji ploterom, sytuacja kiedy nas one zawiodą, może powodować nie tylko wiele stresu, ale przede wszystkim jest to niebezpieczne!

Zwłaszcza, kiedy nasza wiedza z tradycyjnej nawigacji z klasycznej mapy… dawno nie była używana w praktyce. Bezpieczna nawigacja to podstawa! Nie może się opierać jedynie na obserwowaniu ikonki łódeczki na ploterze czy komputerze.

Zapraszamy na warsztaty do Pabianic!

Jeśli planujesz zdobyć patent sternika morskiej to nasze warsztaty są świetnym przygotowaniem do zdania egzaminy, gdyż zadanie nawigacyjne jest obowiązkowe do zaliczenia egzaminu teoretycznego.

Prowadzący:

kpt. Marek Zalewski – instruktor żeglarstwa, były wykładowca PZŻ

Kapitan Marek o sobie: „Kontakt z żeglarstwem od młodzieńczych lat podczas obozów harcerskich organizowanych przez Hufiec Łódź-Widzew. I tak się zaczęła przygoda z żeglarstwem. Najpierw żeglarstwo śródlądowe (głównie wielkie Jeziora Mazurskie), a w roku 1985 pierwszy rejs morski jako załogant na legendarnym jachcie „Śmiały”. I tak się zaczęła „miłość” do morza, która trwa do dzisiaj. Od roku 1985 zaczęła się praktyka morska, której ukoronowaniem było zdobycie w roku 2012 uprawnień kapitańskich. W ciągu tych lat pływanie po różnych akwenach, Atlantyk, Morze Północne, Morze Tyreńskie, Morze Bałtyckie, Adriatyk. W trakcie „kariery” żeglarskiej byłem także członkiem Zarządu Łódzkiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.

Data: 6 kwietnia 2024 roku, godz. 10:00-13:00

Miejsce: siedziba Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych (ul. Bugaj 110, Lewityn, Pabianice)

Koszt:

  • 100 zł dla członków Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych
  • 150 zł dla pozostałych

Przebieg kursu: część teoretyczna i praktyka (zadanie nawigacyjne) – nie obejmuje pływów – jeśli będzie zainteresowanie to odbędą się dodatkowe warsztaty.

Jako organizatorzy zapewniamy: mapy do ćwiczeń, przyrządy nawigacyjne oraz wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia ćwiczeń (kompas, namiernik). Wystarczy zabrać ze sobą CHĘCI do pracy.

Po odbytych warsztatach wydamy CERTYFIKAT ukończenia szkolenia.

Zapisy:

  • pksw.zeglarzezpabianic@gmail.com
  • tel. 887 072 712
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com