XVIII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic

VIII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic

11 października 2020 roku zorganizowaliśmy XVIII Regaty o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic na pabianickim stawie w ośrodku Lewityn (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Pabianice) przy współorganizacji Retmanatu Drużyn Wodnych. W godzinach 08.45 – 09.30 odbywały się zapisy. O godzinie 10.30 rozpoczęły się zawody. 

Materiał Darka Masłowskiego

Wcześniejsze kaprysy pogodowe skłoniły nas do zmiany terminu, jednak warto było poczekać na te niezwykłe emocje jakie towarzyszyły wydarzeniu. 

Słoneczna jesienna aura zachęciła 27 uczestników do wzięcia udziału w rywalizacji. Wyścigi odbyły się w klasie optymist: dla uczestników od 6 do 16 roku życia oraz w klasie open, gdzie nie przewidziano ograniczeń wiekowych. 

Zawody obejmowały dwa biegi eliminacyjne, z których wyłoniono po czterech najlepszych, którzy zakwalifikowali się do biegu finałowego:

I Bieg eliminacyjny w klasie Optymist- uczestnicy:

Zwycięzcy:

I. Zofia Jacek
II. Ewa Wilczyńska 
III. Jędrzej Mazepus
IV. Jan Mazepus

II Bieg eliminacyjny w klasie Optymist- uczestnicy:

Zwycięzcy: 

I. Rozalia Wiśniewska 
II. Igor Berner
III. Nataniel Sikora
IV. Kajetan Marciniak

W biegu finałowym wzięło udział ośmioro uczestników. Było piękne słońce, uśmiechy na twarzach, niezwykłe emocje. Jedyne czego brakowało to wiatr… który lawirował w granicach 1 w skali Beauforta… Jednak!- jak podkreślił Kapitan Krzysztof Grzegorek: „Przy silniejszym wietrze żeglowanie jest proste, prawdziwe umiejętności żeglarskie można dostrzec, gdy wiatru brakuje”. I to pokazali uczestnicy- umiejętności, które uczynią z nich prawdziwych Wilków Morskich.

W wyniku walki o wiatr, łapania korzystnego Zefiru bieg finałowy wyłonił zwycięzców XVIII Regat o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic:

Wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika Regat: Jędrzej Mazepus

I miejsce w klasie Optymist: Jan Mazepus
II miejsce w klasie Optymist: Igor Berner
III miejsce w klasie Optymist: Jędrzej Mazepus 

Zwycięzca w klasie Open: Nikodem Sikorski 

Nagrody wręczał Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz oraz Prezes Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych Krzysztof Grzegorek.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Szczególne podziękowania za wkład w organizację Regat należą się: Studenckiemu Radiu Żak Politechniki Łódzkiej, Ochotniczemu Centrum Ratownictwa Zduńska Wola, Sędzi Regat- Mikołajowi Bobowiczowi.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Pabianic.

Relacja TV ProMOK
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com