Zbiórka na pomost w Duninowie

Drogie żeglarki i żeglarze! Drodzy Goście ośrodka w Nowym Duninowie! Drodzy Klubowicze i sympatycy Klubu!

Jako Klub tworzymy zgraną załogę, dlatego wiedząc, że nikomu nie jest obca maksyma „wszystkie ręce na pokład” zwłaszcza wtedy, gdy statek zaczyna przeciekać, zwracamy się do Was o pomoc.

Toniemy?… my nie, ale nasza keja w ośrodku żeglarsko-rekreacyjnym w Nowym Duninowie zżerana przez korozję dochodzi swoich dni. Obecny stan pływaków utrzymujących pomost na wodzie nie pozwala już na dalsze bezpieczne jego użytkowanie.

Ogłaszamy zbiórkę funduszy na odtworzenie naszej przystani!

Przystani, przy której co roku cumują jachty nasze i gości z całej Polski.

Przystani, od której odbija się i wypływa w rejsy: małe i duże.

Przystani, do której się wraca.

Przystani, gdzie wiele osób szlifowało manewry portowe i zdobywało patenty
żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego.

Przystani, która już od 40 lat służy wszystkim pabianickim żeglarzom i nie
tylko!

Ileż tam się narodziło przyjaźni, związków i wspomnień!

Zadbajmy, by nie zostały tylko wspomnienia.

Historia

W tym roku mija 41 lat od czasu wykonania przez członków sekcji żeglarskiej naszego Klubu, działającej wówczas w Łódzkim Przedsiębiorstwie Instalacji Sanitarnych i Elektrycznych w Łodzi i naszych sympatyków dziesięciu segmentów pomostu pływającego, bez którego nie zaistniałaby nasza baza i klubowa działalność żeglarska nad Zalewem Włocławskim. Pomost, czyli pływająca keja to serce naszego ośrodka.

Wszyscy członkowie naszego klubu i innych sekcji żeglarskich działających w Pabianicach, poprzez sekcję Łódzkiego Przedsiębiorstwa Instalacji Sanitarnych i Elektrycznych otrzymali dostęp do tzw. wielkiej wody. Z Nowego Duninowa jest bowiem bezpośredni dostęp do najważniejszych akwenów żeglarskich w Polsce. Stąd można obrać kurs na: Wielkie Jeziora Mazurskie, Jeziora Ostródzko-Iławskie, Zalew Wiślany, Zalew Szczeciński, Zatokę Gdańską, a poprzez Berlin i Magdeburg na wszystkie drogi śródlądowe zachodniej Europy. Morze Bałtyckie otwiera drzwi do całego świata. Potężne są zatem możliwości naszego ośrodka żeglarskiego w Nowym Duninowie. Jednak jego dalsza działalność warunkowana jest istnieniem sprawnego i bezpiecznego pomostu.

Nadszedł czas rekonstrukcji pomostu i wymiany zbiorników wypornościowych, zatem generalnego remontu i odbudowy. Wiemy, że wszystkiego nie zrobimy w jednym roku, ale musimy chociaż zacząć, a to znaczy znaleźć pieniądze na wymianę w pierwszej kolejności niektórych pływaków, by to co jest i co nazywamy pomostem nie zatonęło. O ich stanie i o stanie konstrukcji pomostu świadczy załączony filmik.

Informujemy, że tworzymy fundusz tzw. udział własny niezbędny dla uzyskania dotacji z programu Sportowa Polska.

Zapewniamy, że zebrane środki finansowe finalnie przeznaczone będą wyłącznie na odtworzenie naszego klubowego pomostu. Każdy darczyńca będzie to mógł sprawdzić naocznie, a także w księgach rachunkowych, do czego zachęcamy.

Prosimy zatem o wpłaty na konto Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych w banku Santander numer konta:

43 1090 1304 0000 0001 4311 4670
Tytuł wpłaty „ODBUDOWA POMOSTU”

Wpłaty gotówkowe przyjmuje Skarbnik Klubu.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Przyszłość zależy od nas. Odnówmy naszą bezpieczną
przystań nad Zalewem Włocławskim!
Nieraz przekonaliśmy się, że możemy na Was liczyć.
Rzućcie nam koło ratunkowe. Dobro dobrem wraca.
Polecamy NAnaszą stronę internetową www.zeglarzezpabianic.pl zakładka „O NAS”, a w niej „Nasza działalność – 5 obszarów działania”

Z żeglarskim pozdrowieniem
Zarząd Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych