Żeglarze znów na podium!

Po raz kolejny możemy pochwalić się sukcesem: 23 maja 2021 r. żeglarze z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych zdobyli III miejsce w pierwszym cyklu Regat o Puchar Polski w klasie Omega 2021 PORTA na Jezioraku. Za sterami jachtu zasiadł Krzysztof Łazarski, a w załodze znaleźli się Piotr Liczbiński i Edyta Grzelak.

To sprawdzona załoga regatowa z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych. Mają na swoim koncie wiele udanych startów nie tylko w klasie omega, ale także 470. Przed żeglarzami jeszcze pięć kolejnych cykli w czerwcu, sierpniu, wrześniu i październiku. Wszystkie wyniki z poszczególnych etapów będą wliczały się do klasyfikacji generalnej. Sponsorem załogi jest Team Robest’s Port.

Był to mój pierwszy po wielu latach start w regatach tej rangi. Jestem pod wrażeniem poziomu profesjonalizmu sportowego i sprzętowego zawodników startujących w Pucharze Polski Klasy Omega. Wspólnie z Edytą Grzelak i Piotrem Liczb ińskim również z PKSW daliśmy radę, o czym świadczy trzecia lokata w regatach. Regaty wygrała załogą z naszego Teamu Robest’s Port której sternikiem jest Emil Bałdyga. Nasza załoga zajmowała bardzo dobre lokaty w wyścigach, w których wiał słabszy wiatr. Jeden nawet wygraliśmy. To zapewniło nam tak dobre miejsce w końcowej klasyfikacji. Na pewno dużo mamy do poprawienia w technice żeglowania przy silnym wietrze, co może zapewnić nam jeszcze wyższe lokaty w kolejnych regatach.” – mówi Krzysztof Łazarski – sternik.

W najbliższy weekend Pabianicki Klub Sportów Wodnych wystawia swoją załogę w klasie 470 w formule Masters w Boszkowie na wodach Jeziora Dominickiego. Sternikiem będzie Piotr Liczbiński w załodze z Bartoszem Gniewiszem. Trzymamy kciuki!

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com