Co ma wspólnego Szkoła Pod Żaglami z Pabianicami?

Ahoj,

miło nam poinformować, że jedna z naszych pabianicki szkół – I Liceum Ogólnokształcące bierze udział w programie kpt. Krzysztofa Baranowskiego „Szkoła Pod Żaglami”. Więcej informacji, jak można przystąpić do programu znajduje się na profilu szkoły na Facebooku.

Jak dobrze wiadomo w Pabianicach od 15 lat nasz Klub przy współorganizacji Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Pabianickiego realizuje żeglarski program „Jestem THE BEST” – co roku sześcioro młodzieży z pabianickich szkół, wygrywając konkurs marynistyczny, może wziąć udział w rejsie morskim po Bałtyku stając się załogą jachtu pełnomorskiego. 

Program, który realizujemy tu, w naszych Pabianicach został dostrzeżony przez kpt. Krzysztofa Baranowskiego – założyciela Szkoły Pod Żaglami, do której przystępuje I LO.

W załączeniu przesyłamy pismo, które otrzymaliśmy w ubiegłym roku, a także pamiątkowe zdjęcie kpt. Baranowskiego, który dołączył do naszej ubiegłorocznej akcji #PabianiceŻeglarze. 

Nasi Klubowicze spotkali się Krzysztofem Baranowskim podczas jednego z rejsów (w załączeniu zdjęcie z rejsu z 2005 r. rejs s/y Lady B, Trasa: Górki Zachodnie, Christianso, Kopenhaga, Korsor, Kiel, Sassnitz, Świnoujście). Kapitan Krzysztof Grzegorek utrzymuje stały kontakt z kpt. Baranowskim. Co ciekawe w 1999 roku sam kpt. Baranowski był w załodze w rejsie prowadzonym przez naszego pabianickiego kpt. Krzysztofa Grzegorka. Podczas tego rejsu kpt. Baranowski poznawał jacht Lady B, którym potem opłynął glob.

http://zeglarzezpabianic.pl/wp-content/uploads/2021/02/Historia_PKSW_60-lecie.pdf
w klubowej historii jest umieszczony ten fakt.

Pabianice, poprzez wieloletnią tradycję żeglarską, są rozpoznawalne w Polsce, także przez wielkich, legendarnych żeglarzy – przecież kpt. Krzysztof Baranowski już przeszedł do historii jako pierwszy Polak, który dwukrotnie, samotnie opłynął kulę ziemską. Kapitan pływał na jachcie Lady B – nasz klub czarterował ten jacht, zabierając pabianicką młodzież na rejsy w ramach programy Jestem THE BEST.

Wyrażamy głęboką radość, że I LO przystępuje do kolejnego żeglarskiego programu oraz, że kolejni młodzi ludzie z naszego miasta będą mieli okazję doświadczyć rejsu na wielomasztowym STS Pogoria po Morzu Śródziemnym.

#PabianiceŻeglują  

Stopy wody pod kilem!

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com