Po raz dwudziesty młodzi żeglarze walczyli o Puchar Prezydenta!

W ubiegłą niedzielę 25 września młodzi żeglarze mieli przyjemność powalczyć o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic. Regaty w klasie optimist organizowane przez Pabianicki Klub Sportów Wodnych i Retmanat Drużyn Wodnych odbyły się już po raz dwudziesty na pabianickim Lewitynie.

Do biura regat zgłosiło się siedemnaścioro młodych zawodników – niektórzy to stali bywalcy regat, a inni po raz pierwszy mieli szansę stanąć za sterem i spróbować swoich sił pod żaglami. Organizatorzy wielokrotnie podkreślali, że podczas tego wydarzenia najważniejsza jest dobra zabawa, aktywnie spędzony czas i pokazanie, że żeglarstwo jest dla wszystkich, a Lewityn to świetne miejsce na pierwszy krok w tym sporcie.

Podczas zawodów warunki były bardzo dobre, brakowało trochę wiatru, ale było go wystarczająco by przeprowadzić trzy biegi kwalifikujące oraz jeden bieg finałowy, który wyłonił zwycięzcę. Nad poprawnym przebiegiem regat w duchu zasad fair-play czuwał Sędzia Główny – Mikołaj Bobowicz.

Puchar Prezydenta Miasta Pabianic trafił do Jana Mazepusa.

Drugie miejsce zajął Krzysztof Skwarnecki, a trzecie Jędrzej Mazepus.

Jak co roku doceniony został także najmłodszy uczestnik regat. W tym roku okazał się nim sześcioletni Tytus Pabich.

Ze względu na jubileuszową edycję wydarzenia było o co powalczyć: oprócz pucharów do uczestników trafiły książki, gadżety, sprzęt sportowy i rekreacyjny.

Nagrody wręczali: Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, Wiceprezydent Pabianic Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, Prezes Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych kpt. Krzysztof Grzegorek oraz Retman Drużyn Wodnych Marcin Kwiatkowski.

Dla wszystkich zawodników czekał także poczęstunek: kiełbaski z grilla.

Jak można podsumować żeglarskie regaty na naszym pabianickim Lewitynie?

Aktywny czas, mnóstwo uśmiechu, wspaniałe nagrody, cudowny Lewityn wypełniony białymi żagielkami, a wszystko to okraszone słoneczną, jesienną aurą! Takie niedziele mogłyby być co tydzień!

Organizatorzy serdecznie dziękują osobom zaangażowanym w organizację regat oraz partnerom:

Urzędowi Miejskiemu w Pabianicach, Studenckiemu Radiu Żak Politechniki Łódzkiej, firmie Dzianiny.Club, firmie PAULA Rafała Kidy, ratownikowi medycznemu Rafałowi Latuszkiewiczowi za czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników.

Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Pabianic.

Do zobaczenia za rok!

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com