SRC w Pabianicach wraz z egzaminem

Informujemy, że planujemy zorganizować kurs razem z egzaminem dla osób, które chcą zdobyć uprawnienia radiooperatora SRC. Szkolenie odbędzie się w siedzibie Klubu w Pabianicach.

Termin: w zależności od dyspozycji chętnych osób. Możliwy jest kurs weekendowy.

Cena kursu będzie wynosiła ok. 400 (nie podajemy konkretnej kwoty, gdyż ostateczna cena jest zależna od ilości chętnych osób). Koszt egzaminu i wydania patentu: 150 zł

🔵Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie maila na pksw.zeglarzezpabianic@gmail.com z danymi do kontaktu.

Czekamy na zgłoszenia do 25 lutego br.

Wymagany wiek: minimum 15 lat.

Można również zgłosić się na sam egzamin bez odbycia kursu.

Co dają uprawnienia?

Egzamin pozwala uzyskać międzynarodowe świadectwo SRC. Jest to jedyne uznawane na całym świecie, polskie uprawnienie tego typu, bezterminowe.

Na jachcie morskim niepodlegającym konwencji SOLAS, wyposażonym w urządzenia systemu GMDSS dla obszaru morza A1, musi znajdować się posiadacz świadectwa radiooperatora SRC. Każdy dobry skipper powinien takie uprawnienia posiadać osobiście.

SRC to skrót pochodzący z języka angielskiego, który po rozwinięciu brzmi: Short Range Certificate. W polskim tłumaczeniu jest to świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu.

„Każdy kierownik statku – czyli, według polskiego prawa, również żeglarz jachtowy, jachtowy sternik morski lub kapitan jachtowy, który prowadzi rejs na jachcie rekreacyjnym – jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojej załogi. W dzisiejszych czasach łączność radiowa to najpopularniejszy sposób komunikacji między jachtami czy statkami. Zatem inwestycja w uprawnienia SRC to wprawdzie nie zawsze obowiązek, ale z pewnością dobry ruch w kierunku bardziej świadomego i bezpiecznego pływania.

Prawo nie nakazuje, żeby skipper na każdym akwenie posiadał uprawnienia SRC. Wyobrażasz sobie jednak kapitana, który nie potrafi wywołać sąsiedniego jachtu przez radio lub ma problemy z wezwaniem pomocy czy obsługą radiopławy EPIRB? Według nas to podstawowa wiedza, którą powinien posiadać każdy dobry żeglarz, a zdobywa się ją właśnie na szkoleniach na radiooperatora.”

Żródło: Fairwinds

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com