Swój ziemski rejs zakończyła Maria Grzegorek…

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że 23 marca 2023 r. zmarła nasza klubowiczka, żeglarka Maria Grzegorek – żona Prezesa Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych Krzysztofa Grzegorka oraz Mama naszych przyjaciół żeglarzy: Pauliny, Adama i Tomasza.

W żeglarski świat wprowadził Marię jej mąż. Spędzili na mazurskich wodach pod białymi żaglami wiele wspólnych chwil. Była wspaniałą towarzyszką rejsów, aż w końcu sama zdała egzamin i stała się żeglarzem.

Żeglowała po Mazurach łodzią żaglowo-wiosłową typu SZ-6  „Szóstką”, po Zatoce Gdańskiej „Trzema Koronami”, poznała także Morze Bałtyckie podczas rejsu jachtem „Lady B”. Gdzie się pojawiała, tam gościł uśmiech i radość.

Maria zawsze wspierała działalność Klubu oraz żeglarską pasję męża i dzieci. Od 1997 do 2002 roku była kierownikiem ośrodka rekreacyjno-żeglarskiego w Nowym Duninowie. Inicjatorka i organizatorka wielu klubowych przedsięwzięć. Za wieloletnią działalność i społeczną pracę w Klubie otrzymała szczególne podziękowania podczas obchodów 70-lecia PKSW. 

Maria była przede wszystkimi ciepłym domem i bezpieczną przystanią dla kapitana Krzysztofa oraz swoich dzieci żeglarzy Pauliny, Adama i Tomasza. 

Marysiu, nie mówimy żegnaj, a do zobaczenia, po drugiej stronie brzegu… Przesyłaj dobre wiatry, które będą nam przypominały o niezliczonych spotkaniach na różnych pokładach jachtów, w Klubie oraz w ośrodku w Duninowie, który między innymi dzięki Twojemu zaangażowaniu, pracy i zaradności powstał.

Najszczersze wyrazy współczucia dla Rodziny składają koleżanki i koledzy z Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie  się 30 marca (czwartek) o godz. 13:00 w domu pogrzebowym na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Kilińskiego w Pabianicach.

Siedzi w niebie siwy anioł,
ostry ma scyzoryk
I tak sobie w ciszy struga,
struga łódki z kory.
I sam nie pamięta
ile to już lat
wystrugane z kory łódki
puszcza anioł w świat…

W łódce miejsca nie za wiele,
ot, dla jednej duszy,
co ją z ziemi do anioła
łódka przewieźć musi…

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com